Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

The Píp Pap Pop – autorské čtení s Emmou Pecháčkovou (PRO DOMŠKOLÁKY, nelze rezervovat přes tlačítko)

21 září, 2023 10:00 - 11:00

Zdarma

Vhodným workshopem ke knize, která vypráví o jazzových zpěvačkách, i když ptačích, by jistě byla hodina zpěvu. Tu vám autorka Emma Pecháčková rozhodně dopřát nemůže. Vážně by to nebyl dobrý nápad… Společně si ale můžete kus záverečné trilogie z knihy Píp Pap Pop o slavíčím triu přečíst. A následně alespoň potrénovat hudební sluch, když si společně zahrajete poslechovou hru na poznávání ptačích zpěvů. Kdo pozná straku, holuba, slavíka nebo sýkorku? A zpívá i plameňák? Přijďte a uslyšíte!


Tento program je určen pro školy. Máte-li doma domškoláky a chcete přijít, napište na produkce@meander.cz.


The Píp Pap Pop (Meander, 2021)

text: Emma Pecháčková

ilustrace: Petra Josefína Stibitzová

Autorky uzavírají svou trilogii (předchozí díly Holub Kolumb, Pilot Pírko) vyprávěním o triu The Píp Pap Pop sester Elly, Arethy a Janis, které na vrcholu své hvězdné jazzové kariéry opouštějí mámivý přelud úspěchu a začnou se věnovat charitě, přesněji založí sirotčinec pro ohrožená a osiřelá ptáčata. Trilogie postupně zrála, Emma Pecháčková již zdatně sekunduje P. J. Stibitzové a jejich dlouholetá spolupráce vrcholí v součinnosti slova a obrazu o příkladné ptačí rodině. Vtipně glosují nešvary v současném společenském i politickém dění zobáčky svých opeřenců, a i když jejich hlavními aktéry jsou ochranitelské ptačice, nezapomínají na další členy rodinné ságy. A nakonec, jak to v pohádce bývá, založí v domově Bambini Pipi pěvecký sbor a tuto bohulibou činnost schvalují všichni včetně jejich táty, holuba Kolumba. (NKD)


Emma Hanzlíková (Pecháčková)

Meander / 8smička

1. S jakou literární postavou z knihy pro děti cítíte souznění?

S Pipi Punčochatou. Někdy bych si přála nebrat svět dospělých tak vážně a také myslet víc na druhé než na sebe, jak to oboje umí jen Pipi.

2. Tématem literární soutěže, kterou na jaře festival pořádal spolu s CČDK, bylo „Macroura a Pacmoura“. Co jsou podle Vás zač?

Nějaké inteligentní škraloupy na mlíku?

3. Co myslíte, že se děje s postavami, když kniha skončí?

Vůbec nic. Jsou nesmrtelné a vždy připravené trpělivě znovu vyprávět.

4. Nevyhnutelná otázka: Jaká je Vaše nejmilejší dětská kniha?

Karlík a továrna na čokoládu a Petiškovy Staré řecké báje a pověsti.

Podrobnosti

Datum:
21 září, 2023
Čas:
10:00 - 11:00
Cena:
Zdarma
Rubriky Akce:
, , , ,

Místo konání

Studio Rybalka
Rybalkova 383/55
Praha 10 - Vršovice, 10100
+ Google Mapa
View Místo konání Website