Slavnostní zahájení se již tradičně uskuteční v krásné Werichově vile na Kampě, kde se už od 12h můžete těšit na bohatý program.

Nejen u nás, i na planetě Praminda má velkou důležitost hláska Ř. Dvojčata Kařut a Řabach si musejí pohlídat nejen ji, ale také jeden druhého. Pojďte si společně s Olgou Stehlíkovou vytvořit vlastní nesmyslné postavy, kterým vdechnete život.

Děti v určitém věku doslova dychtí po strašidelných příbězích. Dvojice Jan Nejedlý a Jaromír Plachý připravila autorské čtení ke. knize Hororová čítanka, díky které se děti seznámí s černým humorem par excellence, spojené s kreslením na přání.

Možná stejně jako Malý Pán zjistíte, že když vám něco schází, najdete to po trmácení se světem a bojích s obludami docela blízko. Vlastně za rohem. Představení loutkařů Divadla b na motivy stejnojmenného filmu.

Útlá žlutá kniha s názvem rostliny otáčející se za sluncem zasvěcuje do tajů zahradničení. Na cestě do zahrady doprovázejí malé čtenáře autor Jiří Dvořák společně s Maxem, Agátou a jejich babičkou, kteří si vyprávějí o celoročním pěstování květin a plodů.

Tradiční putovní výstava, která představuje ty nejlepší dětské knihy z předchozího roku, je součástí literárně-dramatického festivalu Děti, čtete?

Knížka Lilly, letí rogalo! vypráví zábavné historky ze života psů, které kdy její autor Jaroslav Kovanda vlastnil. Zapojte se do výtvarné dílny, na které si vytvoříte svého vysněného čtyřnohého kamaráda.

Sbírka básní, při jejichž čtení se děti někdy baví, jindy zalykají nostalgií a občas je i zamrazí. Podle toho, jestli si autor Petr Borkovec zrovna hraje se slovy, vzpomíná na své dětství u babičky, nebo syrově poukazuje na společenské problémy dneška.Jaké legendy jsou spjaté s tradičními bylinkami? Vyprávění Moniky Golasovské, autorky knížky Bylinkář: Přírodní kouzla naší babičky, bude provázané výrobou vlastní bylinkové soli, kterou si děti odnesou domů.

Jak souvisí Robinson Crusoe s J. A. Komenským? A co má společného dobrodružství se vzděláním? To se dozvíte v příběhu hocha z dobré rodiny, který se ocitl na pirátské lodi pod velením nejkrutějšího kapitána.