Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Sesterstvo – autorské čtení a beseda s Lucií Hlavinkovou

5 října, 2023 18:00 - 19:00

Zdarma

Beseda s Lucií Hlavinkovou o knižní sérii Sesterstvo (Albatros, 2019 dál) je vedená formou rozhovoru – s dětmi si na základě děje v knihách povídá o tématech jako kamarádství, vztah ke zvířatům, starým lidem a vztahům v rodině i širší společnosti.


Tento program je volně přístupný, doporučujeme si však vytvořit online rezervaci.


Sesterstvo a kouzelná kočka Fabiola (Albatros, 2015)

text: Lucie Hlavinková

ilustrace: Mila

Spolužačky Báru, Míšu a Elu, která se do města zrovna přistěhovala, dá jednoho dne dohromady Fabiola, kočka jejich osamělé sousedky, paní Ládvíkové. A to z jednoho prostého důvodu: chce, aby jí holky pomohly vyřešit dávnou záhadu, která paní Ládvíkovou už dlouho trápí. Při společném pátrání se toho dozví hodně nejen o naší nedávné minulosti, ale hlavně o sobě samých. Zjistí, kolik se v nich skrývá důvtipu a odvahy… První díl trilogie od autorky Projektu Pes. (zdroj)

Další díly:


Lucie Hlavinková

 

1. S jakou literární postavou z knihy pro děti cítíte souznění?

Moje velmi oblíbená postava (i když se mi povahou vůbec nepodobá) je oslík Ijáček z Medvídka Pú. Rozesmívala mě už když jsem byla dítě, a teď, když jsem dospělá, se jí to daří ještě více. Svým skepticismem a střízlivým hodnocením skutečnosti se mezi postavami dětských knížek opravdu vymyká. Takový druh humoru je mi opravdu hodně blízký.

2. Tématem literární soutěže, kterou na jaře festival pořádal spolu s CČDK, bylo „Macroura a Pacmoura“. Co jsou podle Vás zač?

Na první poslech se mi ta jména jeví jako vhodná pro nějaké kocoury – darebáky, ale mohla by to být také strašidla.

3. Co myslíte, že se děje s postavami, když kniha skončí?

Tak to vím naprosto jistě – pokračují ve svém příběhu. Knížka může skončit, ale pokud jsou postavy dobře napsané,ožívají a vedou si svůj život dál.

4. Nevyhnutelná otázka: Jaká je Vaše nejmilejší dětská kniha?

Je to Malý princ. Jako dítě jsem si ze čtení odnesla úplně jiný zážitek než z opakovaného čtení v dospělosti. Vlastně pokaždé, když ji čtu, mě osloví něco jiného, co zrovna souzní s mojí situací v životě. Vzácná, úžasná kniha.


Podrobnosti

Datum:
5 října, 2023
Čas:
18:00 - 19:00
Cena:
Zdarma
Rubriky Akce:
, , ,
https://www.facebook.com/events/1011745953295586/

Místo konání

Knihkupectví Jakuba Demla v Třebíči
Karlovo náměstí 38
Třebíč, 674 01
+ Google Mapa
View Místo konání Website