Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Naprostá šílenost – beseda s Terezou a Tomášem Kopeckými (PRO ŠKOLY, nelze rezervovat přes tlačítko)

4 října, 2023 10:00 - 11:00

Zdarma

Všem se nám sem tam zdá, že život není úplně fér. Zejména, když máme pocit, že vlastně nikam nezapadáme. Anna, hlavní hrdinka komiksu Naprostá šílenost, trpí úzkostnou poruchou a ze všeho nejradši by byla úplně normální. Proto se rozhodne pro něco šíleného. Když se jí naskytne příležitost vyrazit s kamarádem na roadtrip, neváhá ani vteřinu a doufá, že se její život konečně změní. Jenže po několika kilometrech přichází panika a Anna se vyděsí. Rozhodla se správně? Přijďte si popovídat s autory komiksu a užít si trochu toho společného rozhodování.


Tento program je určen pro školy. Máte-li doma domškoláky a chcete přijít, napište na produkce@meander.cz.


Naprostá šílenost (Paseka & Pasparta, 2022)

text & ilustrace: Tereza Kopecká, Tomáš Kopecký

Sedmnáctiletou Annu trápí úzkostné stavy, léky zabírají jen tak trochu a vykročit každý den do nebezpečného světa tam venku představuje někdy až nadlidsky obtížný úkol. Vyrazit za takových okolností na neplánovaný výlet dodávkou, a to ještě s čerstvým maturantem Maxem, kterého Anna zná spíš jen od vidění, to už je opravdu naprostá šílenost.
Křehké komiksové vyprávění Terezy a Tomáše Kopeckých osloví citlivým vystižením Anniných strachů a nejistot, které jistě nebudou vzdálené mnoha čtenářům. Tato specifická obdoba letního „road movie“ výborně funguje kvůli kombinaci uvěřitelného, civilního a nepřepjatého, v mnoha momentech ale přesto překvapivého vyprávění s příjemně odlehčenou, místy až úsměvně karikaturní kresbou. Omezená barevnost, přeskakující mezi fialovou, tyrkysovou a červenou, funkčně odkazuje k Anniným aktuálním pocitům a dodává komiksu na působivosti a výrazové suverenitě.
(NKD)


Tereza a Tomáš Kopečtí

Little color

             

Tomáš Kopecký je český ilustrátor, který se věnuje především knižní ilustraci a komiksu. Ilustruje i knihy manželky Terezy, která píše od roku 2019 příběhy pro dětské čtenáře. V roce 2021 vytvořili manželé komiks o úzkostné Anně s názvem Naprostá šílenost (Paseka/Pasparta), který získal několik ocenění. V srpnu se očekává vydání jejich nejnovější knihy pro mládež Ještěrky (Paseka).

Podrobnosti

Datum:
4 října, 2023
Čas:
10:00 - 11:00
Cena:
Zdarma
Rubriky Akce:
, , , , ,

Místo konání

DEPO2015
Presslova 14
Plzeň 3 - Jižní Předměstí, 30100 Česká republika
+ Google Mapa
View Místo konání Website