Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Gorila a já – inscenace divadla Polárka podle stejnojmenné knihy Fridy Nilsson (nelze rezervovat přes tlačítko, link na vstupenky v textu)

7 října, 2023 15:30 - 17:00

Inscenaci divadla Polárka podle knihy Gorila a já (Portál, 2015) švédské autorky Fridy Nilsson. Jak má vlastně vypadat správná maminka? Příběh o tom, že nic není takové, jak se na první pohled zdá. Režie Lucie Ferenzová.


Jednoho dne si to do děcáku přiharasí polorozbité Volvo a vystoupí z něj… Gorila. Malou Jonnu si odsud odveze k sobě domů – do sběrného dvora. Žere Gorila děti? A jak má vlastně vypadat správná maminka? Příběh o tom, že nic není takové, jak se na první pohled zdá. O tom, že za paznehty a opičím šklebem se dost možná skrývá láskyplné srdce. O ostychu, strachu, důvěře a o tom, že sběrný dvůr může být ten nejlepší domov na světě. A když o ten domov náhodou přijdete, pořád ještě existuje jedno místo, kam se dá jít. Kde to je? Přece tam, kde na vás někdo čeká.

Režie: Lucie Ferenzová

Scénografie: Jana Hauskrechtová

Hudba: Markéta Ptáčníková

Světla: Ondřej Coufal

Zvuk: Marek Salamon


Gorila a já (Portál, 2015)

text: Frida Nilsson

ilustrace: Martina Matlovičová

překlad: Viola Somogyi

Hlavní hrdinkou knihy je osmiletá Jonna, která žije v dětském domově. Ředitelka ji nemá ráda a ochotně ji předá k adopci děsivé Gorile, která do domova jednoho dne přijede v otlučeném Volvu. Gorila žije na skládce a živí se prodejem šrotu. Jonna se nejprve Gorily bojí, myslí si, že ji chce sníst, ale postupně se s ní spřátelí. Ukáže se, že Gorila – mimochodem horlivá čtenářka, jejíž nejoblíbenější knihou je Oliver Twist – sice žije v nepředstavitelném nepořádku, ale dokáže Jonně poskytnout lásku a pocit bezpečí, které jí v dětském domově chyběly. Pořídí jí kolo, nakoupí jí oblečení a Jonna pochopí, že v životě tolik nezáleží na tom, zda má čisté ruce a upravené vlasy, pokud najde někoho, komu na ní skutečně záleží, kdo se dokáže vcítit do jejích potřeb. Nad nově vzniklou idylou se však začnou stahovat mračna…


Představení je součástí programu divadla Polárka, vstupenky jsou k zakoupení skrze https://divadlopolarka.cz, případně tady.

Podrobnosti

Datum:
7 října, 2023
Čas:
15:30 - 17:00
Rubriky Akce:
,

Místo konání

divadlo Polárka
Tučkova 34
Brno, Jihomoravský 60200 Česká republika
+ Google Mapa
View Místo konání Website