Načítám Akce

« Všechny Akce

ZAPOJTE SE! Čtenářská štafeta s The Pap Pop Pop: Jeden příběh – mnoho hlasů (nelze rezervovat přes tlačítko)

12 září, 2023 - 31 srpna, 2024

Nestačí vám autorská čtení a workshopy? Chcete se do festivalového dění zapojit více a otisknout tak v letošním ročníku svou stopu?

Výborně! Prozkoumejme a oslavme společně jedinečnou čtenářskou zkušenost každého z nás, a to hned dvěma způsoby:

  • Čtenářskou štafetou s The Píp Pap Pop
  • Ilustrátorskou výzvou s Bábou Bedlou

Čtenářská štafeta s The Píp Pap Pop: Jeden příběh – mnoho hlasů

Festival letos potrvá celý měsíc, navštíví 8 měst, v nich dohromady 18 různých míst a uskuteční přes 30 akcí. Pojďme společně celou tuhle divokou cestu spojit do jednoho příběhu. Jak? Čtením na pokračování – a právě k tomu potřebujeme vaši pomoc!

Jak to bude fungovat?

Na každém místě si předáme pomyslný čtenářský štafetový kolík (nebo snad štafetového slavíka?) přečtením krátké části z knihy Emmy Pecháčkové & Petry Josefíny Stibitzové The Píp Pap Pop (Meander, 2021).

Čtenáře a čtenářky hledáme smělé, jelikož každé předčítání si natočíme a z jednotlivých videí posléze sestavíme jedno mnohohlasé pásmo. Takto načítanou knihu budete moci sledovat jako seriál na sociálních sítích díl po dílu a po skončení festivalu si ji poslechnete od začátku až do konce.

Láká vás stát se jedním z hlasů příběhu? Napište nám na e-mail produkce@meander.cz, přijďte na jednu z festivalových akcí a pusťte se do toho!


The Píp Pap Pop – závěrečný díl ptačí trilogie

text: Emma Pecháčková

ilustrace: Petra Josefína Stibitzová

nakladatelství: Meander, 2021

Sestry Ella, Aretha a Janis, kterým učaroval jazz, se stávají skutečnými hvězdami mezi slavíky a létají na koncertní turné po celém světě. Ovšem sláva má svůj rub a líc a jazzové trio The Píp Pap Pop se náhle a nečekaně ocitá na rozcestí. Po vydařeném koncertě v rodném lese a třídním srazu s bývalými spolužáky se sestry na vrcholu slávy rozhodnou ohlásit ukončení své kariéry a změnit od základu zalítaný životní styl. Nepořídí si však vlastní rodiny a potomky, ale rozhodnou se založit sirotčinec pro opuštěné ptáčky. A že jich po lesích je! A tak se brzy všude rozléhá zpěv cvičených hlásků velkého sboru svěřenců slavných zpěvaček. Žádné úspěchy ani sláva ještě nikdy nikoho neobohatily tolik jako pomoc druhým.

Podrobnosti

Zahájení:
12 září, 2023
Ukončení:
31 srpna
Rubriky Akce:
, , ,