Někdo má rád klasiku, někdo avantgardu, někdo běsy Vincenta van Gogha, jiný expresi Egona Schieleho, improvizace Vasilije Kandinského nebo černočerný čtverec Kazimira Maleviče. V dějinách výtvarného umění je k mání všecko:realita i abstrakce, zátiší i otevřená krajina. Který šálek umění je ten váš? Přijďte si ho namalovat a vystříhat sami. Tvůrčí dílnu na téma vede autorka knihy Můj šálek umění Katerina Karolik.
Kdo nebo co Vás inspirovalo k napsání Vaší první dětské knihy?
Inspiroval mě příběh o Vincentu van Goghovi, ve kterém nakreslil dvě křesla reprezentující povahy jeho samotného i jeho kamaráda Paula Gauguina. Toto mě přivedlo k myšlence, že i z jednoduchého předmětu se lze dozvědět hodně o jeho majiteli. A tak vznikla knížka Můj šálek umění.
Jaká je Vaše oblíbená dětská kniha z Vašeho dětství a proč?
Mou nejoblíbenější knihou z dětství je Pinocchio. Konkrétně Golden Fairy Tale Collection – The Story of Pinocchio and Other Tales, kterou napsal Peter Holeinone v roce 1990.
Tato kniha byla fascinující díky velmi propracovaným ilustracím, které nakreslil Tony Wolf.
Která postava z Vašich knih je Vaší nejoblíbenější a proč?
Moje kniha je o umělcích, kteří skutečně žili, a já jsem jejich příběhy nevymyslela. Ale mou nejoblíbenější umělkyní z knihy je Jajoi Kusama pro její nekonečnou lásku k nekonečnu.
Můžete nám popsat Váš běžný den, když píšete/tvoříte?
Musím se přiznat, že nemám žádný rozvrh ani systém. Ale mám jeden rituál – vždycky si udělám kávu, než si sednu a začnu tvořit něco nového.
Co považujete za největší výzvu při psaní pro děti?
Vytvořit příběh, který je poučný a zároveň zábavný.
Dostal/a jste někdy nějakou zajímavou zpětnou vazbu/reakci od dětského čtenáře?
Jen od jejich maminek, které sdílely nadšení svých dětí na sociálních sítích.